FLORBAL to je slovo, které ještě před pár lety mnoho lidí neznalo. A dnes? Dnes je to pojem. Tomuto stále oblíbenějšímu sportu propadá více  více hráčů. Výjimkou nejsou ani ženská družstva.

A tak se stalo, že jsme se - TIKY Team -rozhodli uspořádat florbalový turnaj.

Proč URNA Cup ? Není to proto,  že bychom měli nějaký vztah k záhrobí nebo podobným věcem, není to proto, že máme v týmu členy Útvaru rychlého nasazení,  není to proto, že máme kontakty na pohřební službu,  je to proto, že ........

Na Policku je asi 14 týmů, které se florbalu věnují a jejich řady se stále rozrůstají.
Florbalových turnajů se pořádá mnoho jak profesionálních, tak hlavně amatérských. Na těchto amatérských turnajích se sejdou všechny týmy a bez rozdílu věkových kategorií a bez rozdílu pohlaví se střetávají na hřišti.
To chceme na tomto turnaji změnit !!

TIKY TEAM pořádá v sobotu 28.října 2023 již devatenáctý ročník florbalového turnaje pro starší, obézní a pokročilé

kterého se mohou zúčastnit jen neregistrovaní hráči (netýká se brankářů a žen):

*  mužské týmy s věkovým průměrem 25 let a více
*  ženské týmy bez věkového limitu
*  týmy s hmotnostním průměrem 100 kg a více
*  firemní týmy

Firemní tým je tým, který má všechny hráče z jedné firmy (instituce, úřadu apod.) Firemní tým nemusí splňovat věkový ani hmotnostní limit. Jedinou podmínkou je, že hráči nesmí být registrováni.
Ženský tým může obsahovat max. jednu třetinu mužů. To platí i pro hrající trojici na hřišti.
Turnaje se mohou zúčastnit jen hráči, kteří nejsou registrování. Registrace se netýká žen a brankářů.

Nepřihlásí-li se dostatečný počet mužstev, které splňují podmínky pro účast v turnaji, tak si organizátor  vyhrazuje právo umožnit start i týmům, kteří nesplňují věkový limit.
Přihlášení hráči jednotlivých týmů se musí všichni rovnoměrně zúčastnit hry. Tým, který ve snaze splnit věkový průměr angažuje například dva důchodce,  kteří rozehrají jen bully a zbytek zápasu prosedí na střídačce, bude z turnaje VYLOUČEN !!

Pořadatelé si vyhrazují právo kontroly občanských průkazů a převážení hráčů.

Začátek turnaje je 28. října 2023  v 8:00 hodin v tělocvičně u Základní školy v Polici nad Metují.

Přihlášky můžete zasílat na:
datlicek(zavinaček)atlas.cz  nejpozději do 20. října 2023.

V ceně startovného, které činí 700,- Kč na jeden tým, jsou zahrnuty hodnotné ceny a diplom pro každý tým.

Občerstvení se širokým sortimentem je zajištěno.

Startovné musí být uhrazeno nejpozději do 20. října 2023. Ke startovnému přiložte seznam hráčů s datem narození.
Termín pro zrušení přihlášky +  vrácení startovného je do 20. října 2023

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!!!!! : po bohatých zkušenostech z prvního ročníku, kdy na turnaj nakonec nepřijel jeden tým, který byl řádně přihlášen,  jsme byli nuceni odehrát turnaj jen v devíti. Je to o to horší, že jsme museli odmítnout z důvodu velkého zájmu o turnaj některá družstva.
Poučili jsme se a rozhodli takto:  Družstvu, které si účast v turnaji rozmyslí, bude startovné vráceno jen do data (viz výše) !!!!!
Po tomto datu startovné zůstává pořadatelům.
Tiky-oran

Program turnaje najdete později zde

Pravidla pro turnaj

1. Počet hráčů: 3 hráči + 1 brankář (přilba), střídání libovolné i během hry. Není dovoleno, aby jeden hráč hrál za více týmů. Počet hráčů v týmu je libovolný.
  2. Hrací doba : Je stanovena na 1 x 12 minut, finále 2 x 12 minut. Čekací doba před zahájením zápasu je 5 minut, pokud se tým nedostaví, zápas bude kontumován 0:10. U finálového zápasu se posledních 5 minut zápasu, měří "čistý" čas.
  3. Zahájení hry: Rozhodčí položí míček do středu hřiště, protihráči položí hokejky podél míčku na zem a na pokyn rozhodčího rozehrají.
  4. Rozehrání autu: Rozehrává se z místa, kde míček opustil hrací plochu, 1 metr od mantinelu, kde protihráči jsou nejméně 3 metry od míčku; rozehrát se musí do 3 vteřin od položení míčku; branka vstřelená přímo z rozehrání platí, aniž by míček kdokoliv tečoval.
  5. Přestupky: je zakázáno: Sekání, hra ve výskoku, hákování, nadzvednutí hokejky, rozehrávka - autů a faulů tahem, hraní hlavou nebo rukou, hraní míčku nad koleny, hraní hokejkou mezi nohama soupeře, strkání a nabíhání do soupeře, hrát v kleče na obou kolenou, zdržování, hra v brankovišti pokud je hráč jakoukoli částí těla v brankovišti, držení protihráče, házení hokejky, nesportovní chování, nápřah ani švih nesmí přesáhnout úroveň pasu.
  6. Tresty za porušení pravidel: Volným rozehráním z místa přestupku, kde je možno vstřelit branku přímo. Vyloučení hráče na 1 minutu za hrubý faul nebo opakované porušení pravidel a za mnoho hráčů na hřišti. Hráč se vrací na hrací plochu po 1 min. nebo po inkasovaném gólu. Trestné střílení za faul v brankové příležitosti a za hru hráče ve vlastním brankovišti, kdy je částí těla v brankovišti; Provádí se samostatným nájezdem na brankáře z poloviny hřiště. Dvě trestné minuty za urážku rozhodčího a nesportovní chování (nadávky, házení hokejky…). Za fyzické napadení protihráče následuje vyloučení do konce zápasu (tým zůstane oslaben). Za fyzické napadení rozhodčího následuje vyloučení do konce turnaje !!.Tento tým dohrává zápas oslaben.
  7. Hra v brankovišti: Hrát hokejkou v brankovišti je povoleno, ale hráč nesmí hrát, pokud je v brankovišti jakoukoliv částí těla.
  8. Dosažení branky: Platná branka může být dosažena jen hokejkou a odrazem od těla, pokud tam není úmysl míček usměrnit; platí jakákoliv vlastní branka. Neplatná branka je, když útočící hráč je v době střelby jakoukoliv částí těla v brankovišti.
  9. Za vítězství: jsou počítány 2 body za remízu 1.

Co rozhoduje při určování pořadí:

1. body
    2. vzájemný zápas

3. Vzájemné skóre
    4. Samostatné nájezdy (důvodem je aby se silnější týmy nehojily na slabších)

10.  Samostatné nájezdy: provádí určená trojice. Pokud se nerozhodne po třech nájezdech, následuje vyřazovací systém (dá – nedá) do rozhodnutí. Střídání brankáře při nájezdech není dovoleno.

POZNÁMKA: pořadatelé si vyhrazují právo drobných změn pravidel a úprav časů začátků zápasů !!! Zavazují se k tomu, že o těchto změnách budou informovat přímo na turnaji vyvěšením na desku u časomíry.

UPOZORNĚNÍ: Každý hráč nastupuje k utkání na vlastní nebezpečí!!!