Turnaj Hyeny
20.4.  2003

V neděli,  před Velikonočním pondělím byl rozehrán první ročník florbalového turnaje kterého pořádali HYENY.
Do turnaje bylo přihlášeno 16 týmů - někteří ostatní týmy se museli odmítnout.

Týden před turnajem byly rozlosovány  čtyři skupiny:

A SKUPINA: Skrblíci,Mozky,Č.Z.Ú. ,Válečci

B SKUPINA: Tiky Team , Hyeny-ženy , Sépie , BeerBoys

C SKUPINA: Drapač tým, Bukovice dorost,Hyeny "B",Mozky Girls

D SKUPINA: Buldoci, Hyeny "A",Hlavňov,Ďáblové

Turnajová matematika byla jasná: čtyři skupiny , ve skupině každý s každým , poslední ve skupině končí , ostatní postupují do vyřazovacích bojů.
Cíl: vyhrát alespoň jeden zápas.

První utkání Tiky týmu bylo s "Hyeny ženy".Je to již podruhé co začínáme turnaj s tímto příjemným týmem.Tentokrát jsme jim nedali sebemenší šanci a rozstříleli jsme je poměrem 11 : 2. Dvě branky nám vsítila Lažolka krásnými střelami skoro z půli hřiště.
Soupeře jsme nepodcenili a tak to byl příjemný začátek turnaje a zajištěn postup.

Dalším soupeřem byli BeerBoys.Tento tým v čele s Pivničkou hraje jakousi  florbalovou soutěž a tak papírově byli lepší.
Vývoj zápasu tento předpoklad potvrdil.Podali jsme solidní výkon a výsledek 5 : 3 pro BeerBoys byl pro nás lichotivý.

Třetím a zároveň posledním zápasem ve skupině byl zápas se Sépiemi.Tento tým produkuje špičkový a hlavně rychlý florbal.Tento styl nám vůbec nesedí a tak jsme celkem jednoznačně podlehli 2 : 8.Kdybychom alespoň remizovali tak bychom skončili ve své skupině na druhém místě.
V tomto utkání jsme dělali i  základní organizační chyby a tak se stalo , že Láďa dostal dvě trestné minuty za špatné střídání.

2:8

Po základní  skupině jsme obsadili třetí příčku a postoupili do dalších bojů.
Následovala asi čtyřhodinová přestávka a tak většina z nás se šla domů naobědvat a trochu si odpočinout.

Osmifinále

První vyřazovací duel nás čekal s Č.Z.Ú. Tento tým dopoledne remizoval se Skrblíky a tak to vypadalo, že ho v pohodě porazíme.
Tento dojem byl velikým omylem a zhruba v polovině zápasu jsme prohrávali již 3 : 0 Byli jsme hodně zaskočení ale nevzdávali jsme to.Šli jsme do toho srdcem ale i tělem, jak to ukázal Alin a vyfasoval dvě trestné minuty.Byl to boj a zápas skončil nerozhodně 3 : 3.
Teprve nyní nastaly infarktové okamžiky.Byli vybráni tři hráči a čekali je nájezdy.Po první sérii to bylo stejně.Hodně blízko jsme byli my a Liborovo blafák do bekhendu a  nastřelené břevno.Pak se vybírali hráči již po jednom a až osmý nájezd rozhodl.Tím hrdinou se stal TŘASÁK.Samozřejmě i gólman  Béďa byl hvězda bez něj by to nešlo.
Vyhráli jsem na nájezdy 4 : 3 a postoupili do čtvrtfinále.Tohoto vítězství si vážíme dvakrát tolik protože tým Č.Z.Ú. hraje třetí ligu ve florbalu a my amatéři jsem je zdolali !!!

TIKY - Č.Z.Ú.

4:3

Čtvrtfinále

Ve čtvrtfinále na nás vyšli Ďáblové. Zdálo se nám, že je to asi nejlepší volba.Možná , že se na nás projevila únava, možná rozdíl 20-ti let věku a někdy i 40 Kg váhy a tak se stalo , že vyhráli Ďáblové poměrem 5 : 2.
Tímto zápasem skončilo i naše účinkování na tomto turnaji.

TIKY - Ďáblové

2 : 5

Celkově jsme se umístili na  8. místě z 16 a to je pro nás opět úspěch.Možná, že se na tomto úspěchu  podepsal nový herní systém který jsme zde uplatnili.
Velké poděkování patří našemu gólmanovi BÉĎOVI  který suprově zachytal a hlavně při nájezdech zachoval pevné nervy.To asi dokládá i to, že když jsem se ho po turnaji ptal zda nebyl při nájezdech nervózní tak mi s nechápavým pohledem na zbytečnou otázku jen suše odpověděl : NE,  PROČ ??
Milým překvapením v našem týmu byl i Třasák.